ZAWORY REGULACYJNE NIEZALEŻNE OD CIŚNIENIA (PICV) AB-QM

Dwu lub czterorurowe układy ogrzewania i/lub chłodzenia charakteryzują się zmiennymi warunkami związanymi z otwieraniem i zamykaniem zaworów regulacyjnych w zależnosci od zapotrzebowania na ciepło lub chłód. Powoduje to ciągłe zmiany natężenia przepływu i róznicy ciśnień. Brak prawidłowego zrównowazenia w takich układach może skutkowac nierównomiernym rozdziałem ciepła, nieefektywnością energetyczną i utrudnioną eksploatacją. Dzięki dodaniu siłownika zawory działają jako zawory regulacyjne z ograniczonym przepływem, automatycznie równowaząc system i zapewniając najlepszy możliwy komfort wewnętrzny oraz efektywność energetyczną. Uruchomienie systemu jest o wiele łatwiejsze, wszystkie zawory wystarczy ustawic na przepływ obliczeniowy przed zamontowaniem siłowników.

CECHY I KORZYSCI ZAWORÓW AB-QM

STABILNA TEMPERATURA POMIESZCZENIA

Eliminacja nadprzepływów przy częściowym obciążeniu ma znaczący wpływ na stabilność temperatury w pomieszczeniu.

LEPSZY KOMFORT WEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ

Wymagane temperatury sa dokładnie osiągane, co zwiększa produktywność pracowników biurowych lub wpływa korzystnie na doświadczenie gości hotelowych.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Doskonale zrównoważony system, w każdych warunkach, zwiększa efektywność energetyczną i prowadzi do zmniejszenia kosztów energii.

OBNIŻONE KOSZTY KONSERWACJI

Ponieważ zawory niezależne od ciśnienia zapewniają doskonałe warunki pracy, zamontowane na nich siłowniki wymagają mniej ruchów, aby utrzymać stabilną temperaturę. Zwiększa to żywotność siłowników i obniża koszty konserwacji.

NOWOŚĆ

AB-QM 4.0 NAJLEPSZY W SWOJEJ KLASIE PICV Z KONSTRUKCJĄ ODPORNĄ NA OSADZANIE SIĘ KAMIENIA I ZANIECZYSZCZEŃ

16 lat temu wprowadzając zawór AB-QM, pierwszy zawór PICV, Danfoss zrewolucjonizował rynek HVAC, zapewniajac na przestrzeni lat doskonałą prace tysiacom obiektów oraz znajdując wielu naśladowców idei zaworów regulacyjnych niezaleznych od zmian ciśnienia.

Danfoss AB-QM był pierwszym tego typu zaworem regulacyjnym do zastosowań grzewczych i chłodzacych. AB-QM 4.0 jest jego nastepcą kolejnej generacji. Zaprojektowany specjalnie z myślą o najbardziej nowoczesnych i wymagajacych budynkach. AB-QM 4.0 odstępny w wersji PN25, DN 15-20.

Całkowicie przeprojektowany regulator różnicy ciśnienia, sięgniecie po innowacyjne materiały, w pełni automatyczna linia produkcyjna to tylko cześć udoskonaleś w stosunku do uznanej już konstrukcji AB-QM. Wprowadzone zmiany składaja się, m.in. na jeszcze dokładniejszą regulacją przepływu niezmiennie przez cały okres działania dzięki poprawie odporności na osadzanie kamienia oraz starzenie sie zaworu, nam zas pozwalają na wprowadzenie standardowej 5 letniej gwarancji obiektowej na zawory AB-QM 4.0.

SPECYFIKACJA I INSTALACJA

Najlepsza w swojej klasie regulacja przy ustawieniu przepływu w zakresie od 10 do 100%

Dokładny pomiar przepływu

Wersja z kroćcami pomiarowymi lub bez

Wersja z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym

Dwukierunkowe napełnianie i płukanie

Modele BIM oraz wsparcie projektowe

NIEZAWODNOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ

Najlepszy wybór, gdy potrzebujesz najwyższej jakości przez długi czas.

Najlepsza w swojej klasie niezawodności i trwałość

Konstrukcja odporna na tworzenie się kamienia i blokowanie

Najlepsze wyniki w testach wydajności i żywotności produktu

Przedłużony okres gwarancji dla indywidualnych projektów

Dokładny pomiar ciśnienia i przepływu przy pomocy przyrządu pomiarowego PFM 1000 na urządzeniach przenośnych z systemem operacyjnym Android lub iOS

KOMUNIKACJA I DANE

Najlepszy wybór, gdy potrzebujesz podłączenia do sieci i danych.

Kompatybilny z siłownikiem cyfrowym o wysokiej dokładności Danfoss NovoCon® S

Komunikacja magistralą BACnet lub Modbus

Integracja „Plug & Play” z systemem BMS

Zdalne uruchamianie, ustawianie przepływu i płukanie

Rejestracja danych HVAC

Konserwacja zapobiegawcza

Liczne alarmy pozwalają szybko wykrywać błędy

Dostępne również siłowniki analogowe AME, AMV oraz TWA-Q

CAŁKOWITE KOSZTY POSIADANIA (TCO) I ZWROT Z INWESTYCJI (ROI)

Najlepszy wybór, gdy chcesz uzyskać najniższy koszt.

Niższe koszty instalacji

Krótszy czas przekazania do eksploatacji

Najwyższy komfort użytkowania przy najniższym zużyciu energii

Najwyższa sprawność systemu HVAC

SIŁOWNIK CYFROWY NOVOCON S, M, L, XL

Siłownik cyfrowy NovoCon jest dopasowany do Danfoss AB-QM – wiodącego na rynku niezależnego od ciśnienia zaworu równoważaco-regulującego – i tworzy idealne połączenie doskonałej wydajności hydraulicznego systemu HVAC i inteligentnych rozwiązań automatyzacji budynków.

CECHY I KORZYŚCI SIŁOWNIKÓW CYFROWYCH NOVOCON

ZDALNY DOSTĘP

Poprzez system BMS i magistralę komunikacyjną można uzyskać zdalny dostęp do wszystkich siłowników. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu podczas instalacji i uruchomienia systemu, jak również podczas wieloletniej eksploatacji budynku.

CIAGŁE RÓWNOWAŻENIE

Dane systemowe mogą być pobierane i analizowane w celu optymalizacji systemu HVAC. W przypadku, gdy wymagane jest dostosowanie np. do ustawienia przepływów obliczeniowych, można to łatwo zrobić. Na jednym, kilku lub wszystkich siłownikach jednocześnie. Ciągłe monitorowanie i równoważenie systemu pozwala zaoszczędzić czas i koszty w całym cyklu życia budynku.

KONSERWACJA ZAPOBIEGAWCZA

Nie czekaj, aż komponenty HVAC ulegną awarii, spowodują reklamację i wymagać będą nagłych czynności serwisowych. Zamiast tego możesz zobaczyć, gdzie i kiedy może wystąpić problem, aby podjąć środki ostrożności i działać zapobiegawczo.

CAŁKOWITA ELASTYCZNOŚĆ

Projektanci lub integratorzy systemów BMS mogą realizować indywidualne rozwiązania HVAC dla każdego projektu. W przypadku odnawiania budynku system HVAC może zostać odpowiednio dostosowany bez zmiany położenia komponentów systemu BMS.